×
Hledat v našem blogu

Zelenina od léta až do zimy

Pokud jste zaseli včas, zeleninová zahrádka před počátkem letních prázdnin dává již bohatou úrodu. Na uvolněné záhony můžete vysít další plodiny, a tak mít čerstvou zeleninu po ruce až do zámrazu.

Zasejete-li ji v průběhu června, tato zelenina spolehlivě doroste: mrkev, špenát, roketačervená řepa, černá ředkev, vodnicekeříčková fazol, hrášek dřeňový i cukrový, pekingské a čínské zelí, hlávkové zelí, letní ředkvičky, raná kedlubna.

K setí v letních měsících vybírejte celoroční či letní odrůdy. Zeleninu pro zimní sklizeň, např. růžičkovou kapustu, pór a kadeřávek (ten můžete pěstovat i v puprurové varietě), vysejte raději již v první polovině měsíce. Semena se vysévají přímo na záhony, nebo do sadbovačů či malých květináčků.

Salát vybírejte odolný vůči vybíhání do květu, nebo listové k řezu. Kadeřavé, pestře zbarvené listové odrůdy jsou chutné, listy z nich můžete odřezávat velmi brzy, přičemž další stále dorůstají, a vypadají pěkně na záhonu i talíři. V parném létě svědčí salátům spíše zastíněné místo – pod stromy, keři, plůtky nebo pod zástěnou z okurek, pokud je pěstujete na opoře. Dopřejte jim dostatek vody, budou křehké a šťavnaté.

Výsevy pravidelně zavlažujte, aby nezaschly. Po vzejití rostlinek je vhodné půdu kolem nich zamulčovat, nebude tak rychle vysychat. Vysévat můžete i do důlků či řádků v předem připravené vrstvičce mulče.

Tag: Zelenina
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se