×
PPL Parcelshop

Kategorie

Naposledy zobrazené
Žádné položky

Okurka muškátová - Sicana odorifera - prodej semen - 6 ks

×

Muškátová okurka Casabanan je víceletá odrůda okurky, pocházející ze Střední Ameriky. Kvůli tomu se v našich podmínkách pěstuje pouze jako pokojová rostlina. Má velmi intenzivní vůni, bohatě se větví a pne.

Plody mají 3060 cm a mají tvar jako normální salátová okurka. Mají velmi netypickou barvu, sytě oranžovoučervenou a hladký povrch

Chuť okurky je podobná melounu, nezralé plody se hodí k vaření nebo dušení a zralé plody jsou vhodné spíše na přípravu dezertů nebo marmelád

Okurka muškátová není mrazuvzdorná.

Číst víceShow less
108 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1002928
Přidat k oblíbeným
Popis

Rostlina je teplomilná, vhodná jak pro polní pěstování, tak ve skleníku nebo fóliovníku. 

předpěstováním semen začínáme v dubnu. Je nutné použít propařený výživný substrát a mírnou zálivku. Před výsevem semena namočíme na 24 hod do vody. Sázíme do hloubky 1–1,5 cm a umístíme na slunečné stanoviště, s teplotou okolo 20–25 °C. K vyklíčení dojde přibližně po 4–6 týdnech.

Stanoviště musí být dostatečně slunečné či polostinné a půda musí být lehká s dostatečným obsahem živin. Ven přesazujeme rostlinu po posledních mrazech, nejdříve tedy v polovině května. Ideální spon je 50 x 100 cm. 

V době kvetení a vzniku prvních plodů je možné rostlinu přihnojovat např. ledkem, slepičincem nebo speciálními postřiky.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002928

Parametry

Výsev / výsadba
Duben
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Barva plodu
Červená
Pěstování
Doma
BIO kvalita
Ne
Mrazuvzdornost
Ne
Odrůda
Nehybridní
Sklizeň
Listopad
Říjen
Ranost odrůdy
Pozdní
Mohlo by se hodit
8 produktů ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se