×
Hledat v našem blogu

Na co dát pozor při pěstování tulipánů

Tulipány kvetoucí na jaře se sází právě teď na podzim, do kvalitní půdy. Cibule nejprve namoříme vhodným fungicidem. Hloubka sázení je u každého druhu jiná, většinou se však sází do hloubky 10–15 cm, podle velikosti cibule.

Těšíte se na krásné barevné květy, ale barevná záplava nepřichází? Co dělat, když tulipány chřadnou, nekvetou nebo květy zahnívají? Mají tu správnou péči? Neděláte něco špatně?

Listy dlouze vytáhlé a svěšené 
Nedostatek světla na místě pro kvetení nebo příliš dlouhé temné období mohou být příčinou toho, že se listy „vytahují“.

Žluté listy 
Nedostatek světla chladný průvan, nesprávná zálivka bývají příčinou žloutnutí listů.

Poupata se neotevírají 
Dávejte pozor při zálivce! Příčinou může být nevyrovnaná vlhkost substrátu, nebo smáčení poupat vodou, pokud rostlinu neopatrně zaléváte. Neotevřená poupata vždy odumřou.

Zakrnělý růst
Příčinou může být nedostatek vody v substrátu nebo nedostatečně dlouhé temné období. Cibule nenoste na světlo dříve, dokud výhony nepovyrostou asi 3 až 5 cm vysoko.

Nestejnoměrné kvetení 
Nestejně velké, nebo nestejně životaschopné cibule můžou být příčinou nestejnoměrného kvetení. Cibule vůbec nekvetou Sázeli jste příliš malé cibulky, ale také by to mohlo být díky příliš teplému nebo příliš krátkému temnému období, ještě před přenosem cibulí na světlo, ale také díky příliš suchému substrátu.

Deformované květy 
Příliš teplé a temné období bývá příčinou deformovaných květů. Při zakořeňování cibulí u tohoto období má být teplota kolem 5 °C. Nevysazujte cibule na místa nebo nedávejte truhlíky do místností, kde dochází k oteplování díky silnému přímému slunečnímu záření. Květy tulipánů zahnívají. Příčinou bývá nadbytek vody v substrátu.

Tag: zahrada
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se