×
Hledat v našem blogu

Krásnější zahrada s kvetoucími okrasnými česneky

Okrasné česneky jsou velmi zajímavé a atraktivní vytrvalé cibulnaté trvalky s rozmanitým využitím. Slušet jim to bude v záhonech i na skalkách, osadit jimi lze dokonce i venkovní dekorační nádoby. Na pěstování jsou nenáročné a snadno se množí. Jejich květy jsou zajímavou dominantou záhonů.

Je vyšlechtěna celá řada druhů, nejoblíbenějšími a současně i k nejdekorativnějším patří Allium giganteum, A. oreophilum, A. atropurpureum, A. aflatunense, A. Christophii, Allium oreophilum, A. multibulbosum a A. hair.

"Jedno mají společné - kvetou během jara, květy některých druhů jsou vhodné i k řezu, využívají se do vazeb a k sušení."

Dařit se jim bude ve všech oblastech. Vysazujeme je v září do dobře připraveného záhonu, do výživné půdy, do hloubky 5 – 10 cm - v závislosti na velikosti cibule (čím je cibule větší, tím hlouběji), nejlépe ve skupinkách. Před výsadbou je vhodné cibulky namořit (možností je např. přípravek Lignohumát – huminový, plně rozpustný preparát, který zvyšuje schopnost rychlého zakořenění, příznivě ovlivňuje celkový zdravotní stav rostlin a schopnost přirozeně se bránit proti stresovým faktorům, jakými jsou třeba přeslunění, stín, pozdní mrazíky, přísušek apod., do roztoku můžeme přidat i fungicidní přípravek).

Po odkvětu necháváme cibule v zemi, okrasné česneky jsou mrazuvzdorné. Jestliže jsou ale na stanovišti už více let, je nutné cibule vyjmout z půdy a roztřídit. Během léta by měly být cibule uloženy v suchu, ve větrané místnosti, aby dostatečně vyzrály. Množíme je dceřinými cibulkami nebo semeny.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se