Kategorie
- SemenaNajdete zde zeleninu, květiny, bylinky a jiné
-
Cibuloviny a sazenicePestrý výběr okrasných rostlin
60 kategorií okrasných cibulovin a sazenic na jednom místě
- Zelenina - sadba
- BIO produkty
- Zelenina a ovoce
- Microgreen a klíčky
- Bylinky a přírodní produkty
-
Travní a luční směsi
Vybírejte z více než 160 druhů osiva
- Pomůcky a doplňkyHnojiva, substráty, truhlíky, knihy atd.
- Dárkové poukazy a balíčky
-
-
-
60 kategorií okrasných cibulovin a sazenic na jednom místě
-
-
-
-
-
Přes 1000 druhů tradičních i hybridních odrůd
-
-
-
Více než 400 druhů semen i sušených plodů
-
-
Vybírejte z více než 160 druhů osiva
-
-
-
-
Sadbový česnek Skalka - Allium sativum -...
Šafrán setý - Crocus sativus - prodej cibulovin...
Řebčík královský Lutea - Fritillaria maxima -...
Narcis Tresamble - Narcissus - prodej cibulovin...
Mrkev Berlikumer 2 - Daucus carota - prodej semen - 150 ks
Mrkev Berlikumer 2 je pozdní odrůda typu Berlikum, která zaujme výrazným, sytě oranžovým zbarvením kořenů – a to jak na povrchu, tak uvnitř.
Kořeny jsou válcovité, pevné a vyznačují se rovnoměrným tvarem i výbornou chutí.
Jedná se o univerzální odrůdu vhodnou pro průmyslové zpracování i domácí použití.
Při hustších výsevech lze sklízet mladé kořeny pro přímou konzumaci, při širším sponu poskytuje dlouhé a plně vyvinuté kořeny.
Díky robustní struktuře patří mezi velmi dobře skladovatelné mrkve a je ideální pro zimní uskladnění.
Výsev:
Pozdní odrůdy mrkve se vysévají od května do června, tyto odrůdy mají delší vegetační dobu a jsou vhodné zejména pro podzimní sklizeň i zimní uskladnění.
V době výsevu by venkovní denní teplota měla být již alespoň 8 °C. Hloubka výsevu by měla být 1–2 cm. Doba klíčení je přibližně 10–20 dní, někdy více. Ideální spon je 30 x 15 cm.
Stanoviště musí být slunečné, s neutrální až lehce zásaditou půdou. Mrkev patří mezi rostliny druhé tratě, nemá tedy ráda čerstvě hnojené půdy ani nepotřebuje průběžně přihnojovat. Nevhodnými předplodinami je kořenová zelenina.
Mrkev během růstu vypouští do půdy látky, které omezují růst plevelů, ale zároveň také zpomalují klíčení jiných semen. Jako sousední plodinu můžeme tedy zvolit např. cibuloviny, ředkvičky nebo rajčata.
Mrkev má ráda pravidelnou a dostatečnou zálivku.
Skladujeme v chladu a temnu, v dobře větrané místnosti.