Kategorie
-
Zelenina a ovoceZ čerstvých semen chutná zelenina
Přes 1000 druhů tradičních i hybridních odrůd
- RajčataPřes 150 druhů čerstvých semen skladem
- Okrasné cibulovinyRozzařte si zahradu s jarními cibulovinami
- Zelenina - sadbaVyberte si z nabídky čerstvých sazeček
- Microgreen a klíčky
- BIO produkty
- Okrasné rostliny
-
Travní a luční směsi
Vybírejte z více než 160 druhů osiva
-
Bylinky a přírodní produkty
Více než 400 druhů semen i sušených plodů
- Exotické rostliny
- Masožravé rostliny
- Stromy a keře
- Zahrádkářské potřeby
- Dárkové poukazy a balíčky
- Knihy
-
Přes 1000 druhů tradičních i hybridních odrůd
-
-
-
-
-
-
-
Vybírejte z více než 160 druhů osiva
-
Více než 400 druhů semen i sušených plodů
-
-
-
-
-
Cuketa Tapir - Cucurbita pepo - prodej semen - 12 ks
Cuketa Tapir je keříčkovitá odrůda se zelenými plody. Tyto plody jsou zprvu tmavě zelené a mají bělavé pruhy. Vyvinuté plody jsou poté celé zelené a v botanické zralosti až oranžové.
Vyznačují se kyjovitým tvarem a středně dlouhou až dlouhou délkou. Lodyhy rostliny jsou částečně vzpřímené.
Nejlepší je konzumovat právě mladé plody, jelikož mají výraznější chuť. Cukety Tapir lze také použít ke konzervaci.
Výsev:
S předpěstováním semen můžeme začít už v březnu či dubnu. Klíčení semen trvá 7–14 dní, může být i delší.
Rostliny přesazujeme přibližně v druhé polovině května na slunné chráněné stanoviště. Stanoviště můžeme na týden až tři před výsevem zakrýt černou fólií, díky čemuž se půda prohřeje.
Půdu je vhodné obohatit uzrálým kompostem nebo hnojem. Ideální spon pro výsadbu je 80 x 100 cm. Stanoviště musíme udržovat vlhké, nejlepší je rostlinu zalévat méně, ale častěji.
Přímý výsev provádíme ve druhé polovině května. Půda propustná s dostatkem humusu, bohatá na živiny.