×
PPL Parcelshop

Kategorie

Naposledy zobrazené
Žádné položky

Celer listový jemný - Apium graveolens - prodej semen - 1 g

×

Celer listový jemný je rostlina dosahující výšky až 70 cm, tvořící bujnou růžici aromatických listů. Ty můžeme sklízet probírkou listů v průběhu celé vegetační doby.

Používá se k přímé konzumaci, sušení i k zamražení.

Balení o hmotnosti 1 g obsahuje cca 1 000 ks semen.

Číst víceShow less
29 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1000201
Přidat k oblíbeným
Popis

předpěstováním semen musíme začít již v únoru. Semena vyséváme do perlitu či substrátu pro výsev, kde je necháme klíčit 2 - 4 týdny při teplotě 15 - 20 °C. Rostliny můžeme dvakrát přesadit. Poprvé do sponu 2 x 3 cm, podruhé jim zkrátíme kořínky o 1/3 a přesadíme je do sadbovačů

Ven rostlinu přesazujeme v době, kdy je venku dostatečné teplo (ideálně druhá polovina května). Je možné nechat rostlinu zvykat na chladnější počasí tím,že před přesazením ji přes den umístníme ven. Celer nesnese teplotu pod 10 °C, místo bulvy by rostlině rostl květ a nedočkali bychom se tedy úrody. Po přesazení můžeme rostliny překrýt netkanou textilií

Rostlinu umisťujeme na slunečné stanoviště s hlinitou humózní půdou. Celer patří mezi rostliny velmi náročné na živiny a obsah vápna v půdě. Půdu musíme přihnojovat např. hnojivem na kořenovou zeleninu. Kvůli zvýšenému riziku chorob a škůdců celer nevysazujeme na stanoviště po kořenové zelenině, naopak vhodnou předplodinou jsou luskoviny, brambory nebo plodová zelenina. 
Ideální spon je 40 x 40 cm

Menší bulvy celeru můžeme sklízet již během července, hlavní sklizeň je až v září. Celer je vhodné skladovat očištěný od kořenů v písku na chladném míste např. ve sklepě. Listy celeru můžeme sušit nebo zamrazit, tím si zachovají své aroma. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000201

Parametry

Výsev / výsadba
Únor
Stanoviště
Slunečné
Barva plodu
Zelená
BIO kvalita
Ne
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Letničky
Odrůda
Nehybridní
Sklizeň
Srpen
Září
Červenec
Ranost odrůdy
Poloraná
Mohlo by se hodit
4 produktů ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se