×

Kategorie

Naposledy zobrazené
Žádné položky

Begónie Superstar F1 White - Begonia semperflorens - prodej semen - 20 ks

×

Begonie Superstar jsou též nazývány ledovky. Vyznačují se jednoduchými květy a menším vzrůstem

Výška celé rostliny se pohybuje kolem 18 cm, proto se hodí především pro pěstování v květináčích a jiných nádobách

Begonie Superstar F1 White kvete již od května až do prvních mrazíků květy bílé barvy.

Číst víceShow less
34 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1000251
Přidat k oblíbeným
Popis

Výsev:

Semínka begónií vysazujte v lednu nebo únoru do mělkých nádob na povrch substrátu a uchovávají se v místnosti s teplotou 20–24 °C. Naklíčená semena se poté  přesazují do nádob s rašelinou

V této fázi rostlině prospívá vyšší vzdušná vlhkost. Substrát udržujte stále vlhký. Takto rostliny ponechte až do doby, kdy mají min. 4 pravé listy. Po vytvoření velkých listů tato rostlina potřebuje dostatek jasného světla, bez přímého slunečního záření. 

Begonie přesazujeme na venkovní stanoviště až koncem května, kdy rostlině nehrozí ranní mrazy. Tato odrůda je tolerantní ke slunci, ale lépe se jí bude dařit na polostinném nebo stinném stanovišti, chráněném před větrem. Půdu volíme kyprou, humózní, mírně kyselou a stále vlhkou.

Pravidelně přihnojujte od jara do léta hnojivem, podporujícím kvetení. Hnojení se omezuje až koncem léta, kdy je potřeba begónie připravit na přezimování.

Množení je možné řízkováním nebo semeny.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000251

Parametry

Doba květu
Květen
Srpen
Září
Červen
Červenec
Barva květu
Bílá
Výška
0 - 15 cm
Výsev / výsadba
Leden
Únor
Stanoviště
Polostinné
Pěstování
Venku
Vegetační doba
Letničky
Odrůda
Hybridní F1
Mohlo by se hodit
207 Kč s DPH

Mykorhiza pro rostliny napomáhá rozvoji kořenového systému rostlinyprodlužuje vegetační dobu a zvyšuje odolnost rostlin po celý jejich život.

Symbivit Universal je pomocný rostlinný přípravek, který využívá pozitivních bio stimulačních a bio hnojivových účinků půdní houby Trichoderma harzianum ve spojení s mykorhizou.

Při používání mykorhizy se vytvoří symbióza mezi kořeny rostlin a prospěšnými půdními houbami, což jsou mikroskopická vlákna, která se napojí na kořenový systém rostliny.

Takto vytvořená mykorhiza umožní rostlinám lepší, efektivnější a dlouhodobý příjem živin a vody, čímž přírodně dosáhnou výnosnější úrody, krásnějších květů a lepší vitality.

Je vhodný do volné půdy, skleníku nebo fóliovníku.

Hodí se pro pěstování většiny kvetoucích rostlin, popínavých rostlin, pokojových rostlin, zeleniny, ovocných stromů a některých okrasných stromů a keřů.

Nevhodné pro většinu jehličnanů, orchideje, rhododendrony, azalky, vřes, brukvovité a merlíkovité rostliny.

219 Kč s DPH

Jedná se o vysoce kvalitní lopatku značky Fiskars, která je vyrobena z materiálu FiberComp. Lopatka je lehká, a zároveň pevná, odolná proti ohnutí, povětrnostním vlivům a korozi.

Lopatka Fiskars SOLID má čtvero využití lžička pro výsev osiva, ostrý hrot pro hloubení výsevní jamky, rozšiřující lopatka a měřítko pro určení hloubky výsevu. Měřítko obsahuje anglickou a metrickou stupnicí, která je dobře čitelná a odolná vůči poškození.

93 Kč s DPH

Jedná se o tyčinkové hnojivo určené k hnojení kvetoucích rostlin, bylinek, ovoce a zeleniny.

Je oblíbené především pro svou schopnost posílit regenerační schopnosti rostlin po napadení savými škůdci a také pro svůj vysoký podíl dusíku, důležitý pro správný růst a vitalitu rostlin.

Vyznačuje se pozvolným uvolňování po dobu až 5 měsíců. 

300 Kč s DPH

Kniha s názvem Květiny – rozpoznejte snadno 100 druhů od autora Felixe Weisse je bohatě ilustrovaný průvodce. Kniha je velice lehká a skladná, a je tedy skvělá na cesty.

Autor vás krok po kroku provede poznáváním květin, na základě jejich květenství, postavení a tvaru listů. Poznávání je rozšířeno také o určování rostlin dle smyslového vnímání.

Dozvíte se zde různá fakta a zajímavosti, se kterými se v přírodě neztratíte.

8 produktů ve stejné kategorii
68 Kč s DPH

Begonie Big jsou odrůdou s velkými jednoduchými květy, které jsou již na první pohled větší než u klasických begónií. Dorůstají 5–7 cm.

Kultivar Rose Green Leaf F1 kvete bronzovými květy s růžovým lemováním, které se objevují po celé léto. Dosahuje do výšky až 70 cm.

Begonie Big jsou často využívány v městských výsadbách, a to zejména díky své přizpůsobivosti k široké škále klimatických podmínek. Disponují také samočistící schopností.

41 Kč s DPH

Begónie Ganymed White je stálokvětá hybridní odrůda, též známá jako voskovka. Tato hustě větvená kompaktní odrůda se perfektně hodí do záhonových výsadeb. 

Kvete během celého léta až do prvních mrazíků nádhernými bílými květy. Dorůstá do výšky kolem 30 cm

Jedná se o pěstitelsky nenáročnou rostlinu, která skvěle snáší horko a zachovává si svou barevnost, stálost i pestrost 

48 Kč s DPH

Begónie z řady Nonstop patří mezi hybridní velkokvěté odrůdy, které se vyznačují bujným a vitálním růstem po celou dobu růstu.

Begónie Nonstop F1 Red kvete již od května velikými červenými květy, které drží až do příchodu prvních mrazíků.

Dorůstá do výšky kolem 25–30 cm. Proto se hodí především k pěstování v truhlíku či pěstebních nádobách.

349 Kč s DPH 396 Kč

V dárkovém balení, které je od nás jako dárek zdarma, naleznete mix semen květin vhodných do truhlíků a pěstebních nádob.

Balíček je také ideálním dárkem pro všechny milovníky okrasných květin.

Dárkové balení je zdarma!

Balení se může lišit v závislosti na skladových zásobách.

Fotografie obsahu balíčku je pouze ilustrativní.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se