×
PPL Parcelshop

Kategorie

Naposledy zobrazené
Žádné položky

Banánovník Sikkism - Musa sikkimensis - prodej semen - 3 ks

×

Banánovník Sikkism je mrazuvzdorná odrůda banánovníku pocházející z oblasti Bhútánu a Indie. 

Dosahuje výšky 4–6 m. 

Vytváří velké zelené listy s červeným pruhem a krásné červené květy.

Banány jsou jedlé a a mají sladkou chuť. 

Číst víceShow less
54 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1000715
Přidat k oblíbeným
Popis

Banánovník je tropická rostlina, která vyžaduje dostatek místa na jasném světlém stanovišti (ne ale na přímém slunci). Potřebuje vysokou pokojovou teplotu – během léta nejméně 25 °C, v případě pěstování jakožto pokojová rostlina přes zimu vyžaduje rostlina minimálně 15 °C.

Semena je možné vysévat celoročněv létě rostlinu můžeme přesunout na balkon nebo terasu na chráněné polostinné místo. Lze pěstovat venku na záhonku, kde však vyžaduje více pozornosti. 

Před samotným výsevem obal semen jemně narušíme pilníkem a na 2–3 dny namočíme do vlažné vody. Poté je vysejeme do běžného substrátu. Rostlina není náročná na půdu, stačí lehký a dobře propustný substrát – např. pro fíkusy nebo můžeme smíchat kompost, rašelinu a písek v poměru 2:1:1.

Klíčení je velmi nepravidelné, může trvat až 1–6 měsíců.

Banánovník Sikkism je sice mrazuvzdorná odrůda, ale jeho otužilost se týká pouze jeho kořenů. Již kolem 5 °C se jeho růst zastavuje. V -2 °C listy namrzají. Při dlouhodobých mrazech namrzá a ztrácí i stonek, který obsahuje velké množství vody. Během tuhých mrazů poléhá k zemi a na přelomu měsíců dubna a května opět vyrazí z nových pupenů. 

Přes zimu je potřeba chránit jeho kořeny mulčem a co nejlépe zakryté. Poté můžete chránit i jeho nadzemní části – účinné je použití zimního zahradnického rouna. To, jak velká část rostliny se během zimy ztratí však záleží na jejím průběhu. Je však potřeba počítat s tím, že většina listů i horní část stonku mrazům podlehnou téměř stoprocentně. 

Při velmi tuhých zimách a nedostatečném krytí může celá rostlina vymrznout. Je třeba mít stále na paměti, že se přece jen jedná primárně o tropickou rostlinu

Jakmile začne banánovník růst, je nutné mu dopřát hodně vody a přiměřené hnojení

Během léta rostlinu hojně zaléváme odstátou vodou o pokojové teplotě. V zimě zálivku můžeme omezit na minimum, je dobré půdu nechat proschnout.

Banánovník během léta hnojíme alespoň jednou za 14 dní tekutým hnojivem pro pokojové rostliny s větším podílem draslíku. V zimě stačí přihnojovat pouze jednou do měsíce.

Pokud kořeny banánovníku prorostou květináč, je nutné rostlinu přesadit do většího. Nepřesazujeme ji příliš často, stačí pouze jednou za 2–3 roky.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000715

Parametry

Barva květu
Červená
Výška
120 - 200 cm
Stanoviště
Polostinné
Barva plodu
Zelená
Žlutá
Pěstování
Doma
Mrazuvzdornost
Ano
Odrůda
Nehybridní
Mohlo by se hodit
5 produktů ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se