Travní osivo

Nejprodávanější

Novinka

Kopretinová louka - pravé luční květiny - semena - 10 g

5000317

Nové

Kopretinová louka je směs lučních květin a travin hodících se naprosto na každé místo. Spolehlivě odolá nepříznivým vlivům.

Osivo je složené v poměru 50% luční osivo a 50% travinKopretiny vykvétají 2 až 3 krát do roka!

Balení 10 g vystačí na 5 až 10 m2 plochy.

Kopretinová louka se hodí nejen na oživení a zkrášlení okolí chalup, domů, ale i ploch technických budov. Zejména vynikne vedle nízko posečených travních ploch.

Více informací

65 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Doporučený výsev:

Pokud semena vyséváme ručně, tak potřebujeme 2 g na 1 m2, pokud secím strojem tak 1 g na 1 m2. Postup při výsevu: Semena květnatých luk vyséváme ideálně na jaře či na podzim. Louku zakládáme stejně jako trávník. Osivo nejdříve rovnoměrně rozházíme a mělce zapravíme do půdy. Pouze lehce uhrabeme. Doporučujeme lehce uválcovat.

Důležité:

Pravé přírodní rostliny rostou v 1 roce výsevu pomaleji. Louka tedy plně kvete až od 2. roku a je velmi vytrvalá. Hned v prvním roce výsevu je nutné porost častěji sekat, asi 4 - 6 cm nad zemí. Od druhého roku sečeme 1 -3 krát do roka. Ideálně vždy, když přestává odkvétat.

Upozornění:

Osivo pravé květnaté louky je charakteristické velmi pomalým vývojem v 1. roce. Proto nepřidávejte luční osivo do založeného trávníku a nemíchejte s běžnými travními směsi. Zcela určitě by totiž luční květy potlačily.

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu