Květinové louky

Nejprodávanější

Novinka

Slunná stráňka - pravé luční květiny - semena - 10 g

5000307

Nové

Slunná stráňka je osivo složené z 68 druhů lučních květina a travin v poměru 80% květinové osivo ( například chrpa čekánek, mateřídouška, jetel, pupava obecná a pod.) a 20% travin ( například bojínek, kostřava, lipnice, psineček a pod.).

Osivo je ideálním řešením na suchá písčitá stanoviště s celodenním osluněním.

Směs je složena z rostlin nižšího vzrůstu a s odolností vůči suchu. Balení 10 g vystačí na 5 až 10 m2 plochy.

Více informací

96 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Doporučený výsev:

Pokud semena vyséváme ručně, tak potřebujeme 2 g na 1 m2, pokud secím strojem tak 1 g na 1 m2. Postup při výsevu: Semena květnatých luk vyséváme ideálně na jaře či na podzim. Louku zakládáme stejně jako trávník. Osivo nejdříve rovnoměrně rozházíme a mělce zapravíme do půdy. Pouze lehce uhrabeme. Doporučujeme lehce uválcovat.

Důležité:

Pravé přírodní rostliny rostou v 1 roce výsevu pomaleji. Louka tedy plně kvete až od 2. roku a je velmi vytrvalá. Hned v prvním roce výsevu je nutné porost častěji sekat, asi 4 - 6 cm nad zemí. Od druhého roku sečeme 1 -3 krát do roka. Ideálně vždy, když přestává odkvétat.

Upozornění:

Osivo pravé květnaté louky je charakteristické velmi pomalým vývojem v 1. roce. Proto nepřidávejte luční osivo do založeného trávníku a nemíchejte s běžnými travními směsi. Zcela určitě by totiž luční květy potlačily.

19 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu