Stromy

Nejprodávanější

Podobné články

BioPon zahradnické vápno - 1 Kg

7000194

Nové

BIOPON - univerzální zahradnické vápno je pomocným přípravkem užívaným nejen k ošetření stromů, ale také k odkyselení půdy. Vápnění stromů a keřů během zimních a jarních měsíců tyto rostliny chrání před zmrznutím, vytvořením hlubokých rýh a jejich napadením škůdci a různými infekcemi. Vápnem ošetřené kmeny stromů účinně odráží sluneční světlo a chrání kmen před přehříváním. V důsledku toho se pak v noci, kdy teplota prudce klesne, neobjeví v kůře svislé trhliny. Vápno vytvoří ochrannou vrstvu na povrchu kůry, která chrání stromy - keře po celou zimu a jaro. 

Více informací

61 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Návod k použití k bělení stromů: Používejte od listopadu do konce března. Bělte v dny, kdy neprší a při teplotě nad nulou. Pokud se vápno smyje deštěm, natřete znovu. Doporučuje se bělit všechny ovocné stromy a popínavé keře ( rybíz, angrešt ).

Návod k odkyselení půdy: Používejte na konci podzimu nebo na začátku jara minimálně 3 - 4 týdny před plánovaným setím nebo sázením a před použitím jiného organického hnojiva. Na mokrou půdu vysypte přibližně 0,5 - 1 kg vápna na 10 m2 při bezvětří. Přípravek je možné aplikovat také na půdu, kde rostliny rostou, za předpokladu, že ošetřenou půdu zalijete dostatečným množstvím vody tak, aby došlo k odstranění bílého prášku z rostlin. Jedno ošetření za sezónu je dostatečné. Nenanášejte vápno na kyselomilné rostliny, jako jsou rododendrony, borůvky, azalky apod. Vápnění zeleniny jako např. rajčat, mrkve, křenu, křenu, celeru, hrachu či fazolí je nutné provádět nejpozději v podzimním období.

16 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu