Středně pálivé

Nejprodávanější

Chilli Cherry Bomb - Capsicum annuum - prodej semen - 6 ks

1000332

Nové

Chilli Cherry Bomb je mírně středně pálivá odrůda chilli papriček.

Rostlina dosahuje výšky okolo 60 cm a plodí asi 4 cm velké papričky kulovitého tvaru. Zralé plody mají krásně červenou barvu.

Pálivost odrůdy je 30 000–50 000 jednotek SHU.

Papričky se používají do guláše, na pizzu nebo do pokrmů asijské kuchyně.

Doba zrání je okolo 80 dní.

Více informací

56 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Výsev:

předpěstováním semen je možné začít v únoru nebo březnu. Rostlina potřebuje 6–9 měsíců aby vyrostla a začala vytvářet plody, proto musíme začít včas. 

Klíčení trvá cca 2–3 týdny, u některých odrůd až 6 týdnů

Vhodná teplota pro tropické odrůdy (rodu Chinense) je 24–32 °C, odrůdám Annuum stačí teplota 20–24 °CNejdůležitější je udržovat teplotu konstantní, takže rostlinu není vhodné umístit na parapet nebo na topení. Papriky jsou světlomilné rostliny, potřebují tedy dostatek světla pro svůj zdravý růst. 

Semena sázíme nejlépe do speciálního substrátu pro chilli papričky do hloubky maximálně 0,3 cm. Substrát používáme vždy spařený. Půdu udržujeme dostatečně zavlaženou, avšak ne přemokřenou. V době dozrávání plodů můžeme zálivku omezit, čímž zvýšíme pálivost plodů a zabráníme popraskání. 

Rostlinu můžeme přesunout v době, kdy již nehrozí ranní mrazy. Ideální je to po druhé polovině května, při venkovních teplotách okolo 25 °C. Venkovní stanoviště by mělo být dostatečně slunečné a chráněné, případně vysazujeme do skleníku. 

Pro pěstování je vhodná hlinitopísčitáhumózní a provzdušněná půda. Půdu není nutné přehnojovat, pro chilli papričky je nejdůležitější rozvinutý kořenový systém. Toto podpoříme například pomocí mykorhizy, což je technika využívající symbiotický vztah mezi rostlinou a houbami, a zvyšuje propustnost živin směrem k rostlině. 

Pro pěstování ve skleníku je vhodné prokypřit půdu pískem nebo perlitem. Na podzim ji můžeme prohnojit např. vermikompostem nebo slepičincem.

 
Detailní informace
Výška65 - 90 cm, 45 - 65 cm
Výsev / výsadbaÚnor, Březen
StanovištěSlunečné
Barva ploduČervená
PálivostStředně pálivé
PěstováníDoma, Venku
MrazuvzdornostNe

Související produkty

18 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu