×

Kategorie

Paprika Sakura - Capsicum annuum - prodej semen - 30 ks

×

Paprika Sakura je raná až poloraná odrůda papriky s vysokou výnosností.

Rostlina plodí polodlouhé (15–20 cm) kuželovité papriky o hmotnosti až 80 g, které dozrávají do žlutozelenéčervené barvy. 

Papriky mají vynikající chuť vhodnou k přímé spotřebě i k tepelné úpravě. 

Číst víceShow less
21 Kč s DPH 26 Kč
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000841
Přidat k oblíbeným
Popis

Výsev:

Papriky patří mezi teplomilné rostliny, proto se jim v našich podnebných podmínkách daří na venkovních záhonech zejména ve vinařských oblastech, jinde je vhodné pro pěstování využít skleník nebo fóliovník.

předpěstováním semen můžeme začít již v únoru. Semena sázíme do lehkého propařeného substrátu. Ideální hloubka výsevu je přibližně 0,3–0,5 cm.

Klíčení urychlíme tím, že semena necháme 24 hodin před výsevem máčet ve vodě. Ideální stanoviště by mělo být slunečné a teplé, s teplotou okolo 28 °C (min22 °C). Rostlinu není vhodné umístit na okenní parapet nebo topení, nejlepší je ji předpěstovávat v minipařeništi. Doba klíčení je přibližně 1–2 týdny. 

Rostliny přesazujeme na venkovní záhon nebo do skleníku od druhé poloviny května. Místo musí být slunečné a chráněné před větrem. Půda by měla být hnojená, ideálně kravským hnojem. Zálivka musí být dostatečná, avšak rostlinu nesmíme přelévat. Jelikož jsou papriky náročné na organickou hmotu a živiny, můžeme půdu dohnojovat např. kristalonem nebo hnojivem

Zralé papriky můžeme skladovat po dobu až 2 týdnů na chladném místě při teplotě 12–14 °C. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000841

Parametry

Výsev / výsadba
Únor
Stanoviště
Slunečné
Barva plodu
Červená
Odrůda
Nehybridní
Mohlo by vás zaujmout
Zákazníci také nakoupili

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se