Pivoňka

Nejprodávanější

Pivoňka Bowl of Beauty - Paeonia lactiflora - cibuloviny - 1 ks

2000558

Nové

Pivoňka Bowl of Beauty je mrazuvzdorná okrasná cibulovina, pocházející z oblastí od Mongolska přes Čínu po Japonsko.

Rostlina dosahuje výšku až 90 cm a hodí se pro pěstování v okrasných záhonech. 

Vytváří středně velké květy sasankovitého typu, které mají spodní okvětí výrazně fuschiově růžové a střed krémově žlutý, plný zakrslých plátků. 

Jedná se o ranou odrůdu, která kvete již od první poloviny června.

Více informací

143 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Pivoňky patří mezi nejspolehlivější a nejkrásnější trvalky. Jejich velkou předností je jejich dlouhověkost, na vhodném stanovišti vydrží klidně i 15 let.

Stanoviště volíme slunečné nebo polostinné a dobře chráněné před větrem. Půda by měla být propustnáhumózní a před výsadbou bychom ji měli připravit.

Nejdříve vykopeme jámu 50 x 50 cm, tu vyplníme z poloviny kvalitní zeminou bohatou na živiny s přídavkem kompostu. Na to nasypeme zeminu bez hnojiva, aby kořeny nepřišly do přímého styku s hnojivem. Poté je vysazujeme buď na jaře nebo na podzim pouze 3 cm hlubokoočky cibulí směrem nahoru.

Zálivku poskytujeme pravidelnou, ale dáváme pozor na přemokření – pivoňky vydrží spíše kratší sucho než mokro. Je vhodné jim poskytnout oporu, aby se nezlomily pod tíhou květů.

Přihnojování není příliš potřeba, pouze zjara po odkvětu je můžeme přihnojit dobře rozleželým kompostem nebo minerálním hnojivem.

V případě že pivoňky nekvetou, znamená to že jim něco chybí. To může zavinit nedostatek živin, příliš hluboká nebo mělká výsadba nebo špatné stanoviště.

Množíme je dělením starších rostlin na konci léta.

 
Detailní informace
Výška65 - 90 cm
Doba květuČerven
Barva květuRůžová, Směs barev, Fialová, Žlutá
StanovištěSlunečné

Související produkty

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu