Fazol

Nejprodávanější

Fazol keříčkový Saxa - Phaseolus vulgaris - prodej semen - 20 ks

1003250

Nové

Fazol keříčkový Saxa je tradiční raná odrůsa, která se vyznačuje velkým výnosem a odolností. Hodí se k postupnému výsevu.

Vytváří nevláknité, zakřivené, tmavě zelené lusky s délkou 12 - 15 cm.

Využívá se přímé konzumaci, zamražení nebo zavařování.

Více informací

25 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jedná se o teplomilnou rostlinu, vhodnou pro pěstování na slunném chráněném stanovišti nebo ve skleníku nebo fóliovníku.

předpěstováním můžeme začít už v březnu, kdy semena zasadíme do malých kelímků s dobře propustnou a výživnou půdou. Poté kelímky umístíme na slunné a teplé místo. Na trvalé stanoviště je zasadíme až v druhé polovině května, kdy již teploty neklesají pod 15 °C.
Ideální teplota je kolem 20 - 25 °C.

Sázíme je na nejlépe na stanoviště s dopoledním sluncem nebo v polostínu. Půda by měla být lehká až středně těžkápísčitohlinitámírně vlhká s neutrálním pH 6 - 7. Sázíme do hlouby 3 - 5 cm po 3 - 5 semenech.
Ideální spon je 35 x 35 cm.

Půda nesmí být suchá, fazol je náročný na zálivku a potřebuje zalévat pravidelně ke kořenům. Rostlinu ale nesmíme přemokřit. Důležité je také nezapomenout na oporu, fazol potřebuje popínat k plotu nebo k altánu.

Fazole sklízíme v době, kdy se při ostrém ohnutí hladce zlomí. Pro zralou úrodu zralé fazole protrháváme průběžně každý týden.

 
Detailní informace
Výsev / výsadbaBřezen, Květen, Duben
StanovištěPolostinné
Barva ploduZelená

Související produkty

23 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu