Brokolice

Nejprodávanější

Brokolice Romanesco - Brassica oleracea L. - prodej semen - 250 ks

1003529

Nové

Brokolice Romanesco je aromatická odrůda, pocházející z Itálie.

Růžice mají krásnou jablkově zelenou barvu s výtečnou chutí.

Hodí se k přímé konzumaci i tepelné úpravě.

Vegetační doba je 75 – 100 dní.

Brokolice je zdravá a chutná zelenina, bohatá na velké množství vitamínů - především C, betakaroten, E, B1, B9, B2 a také na minerální látky jako draslík, vápník, fosfor nebo síru. 

Více informací

17 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

předpěstováním můžeme začít již v únoru. Hloubka výsevu 1 cm. Nejrychleji nám vyklíčí při teplotě nad 20 °Cpo vyklíčení je však nejvhodnější nižší teplota 10 - 16 °C - sazeničky budou silnější a zdravější. V březnu a dubnu je můžeme přesunout na stanoviště v pařeništi nebo skleníku, přímé výsevy probíhají od dubna do června. V chladnějších oblastech přesouváme sazenice ven az ve druhé polovině května. Pro pozdější sklizeň vyséváme až v polovině června.

Stanoviště by mělo být slunečné, s hlubokou hlinitopísčitou humózní půdou, která obsahuje dostatek vápníku. Brokolice vyžaduje hnojení, nejlépe hnojem nebo kompostem. Jelikož kumuluje dusičnany, měli bychom se řídit doporučenými dávkami dusíku. Nemá ráda chlor. 
Ideální spon je 60 x 45 cm. Nezbytná je pravidelná zálivka, ale nesmí dojít k přemokření. 

Sklízíme asi 3 měsíce po výsevu a dříve, než se růžice rozvolní a dojde k otevírání poupat. Při pozdním výsevu můžeme sklízet až do listopadu, lehké mrazy rostlinám nijak neublíží. 

 
Detailní informace
Výsev / výsadbaDuben, Březen, Květen
StanovištěSlunečné
Barva ploduZelená

Související produkty

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu