×
Hledat v našem blogu

V lednu začínáme s výsevem paprik

Jestliže chcete pěstovat papriky ze semen, musíte se do zahradnické sezóny probudit už nyní, v průběhu ledna. Semínka paprik mají silné osemení, a je tedy vhodné je namočit na několik hodin nebo jeden den do vlažné vody (lze přidat i stimulátor). Následně je vyséváme do substrátu pro klíčení. Papriky jsou teplomilné, i při klíčení potřebují teplotu 30 °C. Často je rosíme. Sazeničky pikýrujeme, až když jsou opravdu silné a přesazujeme je do výživného substrátu. Při výběru dbejte na to, kde budete rostliny poté pěstovat, můžete zakoupit semínka pro skleníky a fóliovníky, ale i papriky vhodné pro pěstování na polích. Laicky můžeme papriky rozdělit na sladké kapie, velkoplodé pálivé papriky např. PCR a chilli papričky.

Paprika Zlata
Raná odrůda určená zejména do skleníků či fóliovníků. Dorůstá výšky okolo 50 cm, plody jsou kuželovitého tvaru, mají silnou stěnu a dozrávají do žluté až červené barvy. Sklizeň v době, kdy jsou žluté. Mají lahodnou chuť, jsou sladké, aromatické a nejlépe se hodí k přímé konzumaci či do zeleninových salátů.

Paprika Orias F1
Má jasně zelené až červené plody výrazně štiplavé chuti. Odrůda s velice úzkými plody tzv. peperoni. Paprika má lehce zakroucené špičky plodů. Je vhodná k pěstování ve volné půdě i ve skleníku, dobře odolává virům.

Paprika Gemini F1
Hybridní středně raná odrůda, která je vhodná pro venkovní pěstování i pro pěstování ve skleníku. Plody jsou velké, žluté, dosahují hmotnosti okolo 300 g, 15–18 cm dlouhé s poměrně silnou stěnou. Rostliny jsou odolné vůči virovým chorobám paprik a plody jsou rezistentní vůči přezrátí.

Paprika Korál
Poloraná odrůda chilli, která je odolná vůči horším pěstebním podmínkám. Pěstovat lze i na slunném venkovním záhonu. Plodí drobné papričky, kulatého tvaru, které dozrávají od zelené až do tmavě červené barvy, jedná se o středně pálivou odrůdu (SHU je 25 000–35 000 jednotek).

Paprika Boneta
Raná odrůda sladké papriky, které se bude dobře dařit na prosluněném venkovním záhoně. Dorůstá do výšky okolo 60 cm a plody váží cca 130 g, které dozrávají přes žlutozelenou barvu až do červené. Plody mají poměrně silnou stěnu.

Paprika Beros Kozí roh
Odrůda papriky typu kozího rohu s vegetační dobou až 90 dní. Vyznačuje se svou střední pálivostí a až 20 centimetrů dlouhými plody tmavě červené barvy. Je vhodná nejen k sušení, ale také k nakládání. 

Podobné články

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se