Begónie

Nejprodávanější

Begónie převislá bílá - Begonia pendula maxima - cibuloviny - 2 ks

2000247

Nové

Begónie bílá převislá plnokvětá má dužnatý stonek a dosahuje výšky kolem 30 cm.

Hodí se pro pěstování v truhlících a květináčích na balkóny či do oken. 

Převislé jsou pouze květy, celkově rostlina roste klasicky směrem nahoru. 

Velikost cibulky 6/+

Více informací

58 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

Begonie můžeme předpěstovat doma tak, že je namočíme na několik hodin do vlažné vody. Poté je můžeme vysévat do truhlíků nebo závěsných nádob.

Substrát by měl být výživný, lehký, neutrální např. směs rašeliny a písku v poměru 2:1. Do nádob naplněných substrátem uděláme mírné dolíky, do kterých vložíme cibulky ve vzdálenosti 10 – 15 cm a zahrneme je zeminou. Poté je zalijeme (nejlépe odstátou vodou - kvůli chlóru nebo destilkou), zakryjeme sklem a počkáme 10 – 14 dní než se objeví 3 – 4 pravé lístky.

Poté je můžeme přesunout na trvalé stanoviště – na venkovní je přesouváme až po 15. květnu. Stanoviště volíme slunečné, ale ne na přímém slunci, nebo polostinné. Mají raději vyšší teploty, kolem 25°C a neměli by klesnout pod 19°C. Na trvalém stanovišti je dáváme do vzdálenosti 20 – 25 cm dle odrůdy

Od jara do podzimu přihnojujeme speciálním tekutým hnojivem jednou za 2 týdny. Při zalévání musíme být opatrní, begonie je citlivá na přemokření i přesušení.

Begonie jsou citlivé na padlí, měli bychom ji proto preventivně postříkat speciálními připravky. Pozor také na mšice a svilušky.

 
Detailní informace
Výška25 - 45 cm
Doba květuZáří
Barva květuBílá
Výsev / výsadbaBřezen
StanovištěSlunečné
Druh begóniePřevislá

Související produkty

15 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu