Henna je až 8 metrů vysoký keř rostoucí v tropických savanách. Vytváří sladce vonící bílé nebo růžové květy. Je pěstován pro prášek zelené nebo hnědočervené barvy s velkým množstvím červeného pigmentu, který se využívá k barvení vlasů nebo textilií. Své využití najde i v léčitelství k regeneraci vlasů, k léčbě alergií nebo ekzémů - má antibakteriální a...
Lopuch větší je nejznámějším bodlákem u nás. V lidovém léčitelství se využívá hlavně jeho kořen, který se upravuje vařením či sušením ke konzumaci. Odrůda je mrazuvzdorná.
Blešník obecný je rostlina dosahující výšky 25 - 40 cm a vytvářející pětizubé koruny žluté barvy. Výluhy rostliny se využívají k odpuzování hmyzu. Jedná se o jednoletou léčivou bylinu.
Česnáček lékařská je až 80 cm vysoká plevelná bylina, vyskytující se v celé Evropě. Rostlina se vyznačuje česnekovým aroma. Využívá se v lidovém léčitelství pro své antiseptické účinky. Kvete v průběhu března až dubna krásnými bílými květy. V balíčku o hmotnosti 0,1 g najdete přibližně 50 ks semen.
Pěstební sada, která obsahuje 3 druhy bylinek a pozinkovaný květináč.Pěstovat tyto bylinky můžeme celoročně doma na okenním parapetu. Sada obsahuje pažitku, kopr a bazalku.
Schizandra čínská je popínavá rostlina, pocházející z Číny. Jedná se o mrazuvzdornou rostlinu. Obsahuje léčivou látku schizandrin, která zvyšuje psychickou i fyzickou činnost a příznivě působí na dýchací ústrojí.
Harmala neboli routa stepní je keř, dosahující výšky až 1 m. Pochází z oblasti Asie, kde se využívá v lidovém léčitelství. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina. Odrůda je mrazuvzdorná.
Sezam indický je jednoletá rostlina, která se pěstuje zejména v Indii, Číně, Barmě a Mexiku. V našem podnebném pásu je možné pěstovat jej jako pokojovou rostlinu. Dosahuje výšky až 2 metry a kvete atraktivními bílorůžovými květy. Používá se k přípravě různých indických pokrmů.
Kolinsie je vzpřímená trvalka s mohutným plazivým oddenkem. Rostlina vytváří vstřícné pilovité listy a bohatě rozvětvené latě květů. Obsahuje éterický olej (kyselina rozmarýnová) a využívá se v léčitelství k léčbě problémů s ledvinami.
Rukevník východní neboli Turecká roketa je rostlina pocházející z Arménské vysočiny. U nás ji najdeme především u železničních nebo silničních náspů. Jedná se o rychlerostoucí rostlinu, jejíž listy obsahují velké množství vitamínu C nebo proteinů. Využívá se v kuchyni do salátů, jako náhražka chřestu nebo jako krmivo pro dobytek.
Mochna nátržník je drobná bylinka, dorůstající do výšky kolem 30 cm. Je to víceletá bylina se žlutými květy, které tvoří od května do konce léta. Používá se jako adstringent s dezinfekčními a srážlivými účinky.
Barborka obecná je vytrvalá bylina s vysokým obsahem vitamínu C a provitamínu A. Je rozšířená v celém mírném podnebném pásu. Je vysoká 30 - 50 cm a až 15 cm dlouhé lesklé tmavě zelené zvlněné listy, které tvoří růžici. Využívá se do salátů nebo do teplých pokrmů (podobná úprava jako zelí). Obsah balení 0,3 g je přibližně 200 ks semen.
Jehlice rolní patří mezi léčivé byliny. Dorůstá do výšky 30 - 60 cm a kvete po celé léto růžovými květy. Vyhovují jí suchá, kamenitá stanoviště. Její původ bychom nalezli v jihovýchodní Evropě. U nás na některých místech již zdomácněla, ale v současné době se řadí mezi ohrožené druhy.
Santolina cypřiškovitá je okrasná léčivá trvalka, pocházející ze Středomoří. Je to nízký hustý polokulovitý keř, který dorůstá výšky kolem 50 - 90 cm a je neopadavý a stálezelený. Vytváří silně aromatické listy a od června do srpna husté kulovité květy žluté barvy. Používá se jako půdopokryvná rostlina nebo do skalek.
Silenka nadmutá Stridolo je pěstitelsky nenáročná jednoletka, dosahující výšky 70 - 80 cm. Po celé léto kvete bílými kvítky, které vábí hmyz a motýli. Rostlina vytváří velmi hluboké kořeny a její listy se využívají do salátů nebo omáček. Obsah balení o hmotnosti 0,2 g je přibližně 200 ks semen.
Kopřiva dvoudomá je léčivá rostlina, kterou využijeme i v kuchyni nebo jako léčivou rostlinu. Rostlina je v našich podmínkách hojně rozšířená. Rostlina dorůstá do výšky 30–60 cm a kvete po celé léto až do podzimu. Rostlina se využívá jako strava pro housenky a motýly. BIO semena pocházejí z ekologického zemědělství, které splňuje přísné normy EU.
Tabebuja lapacho červený je keř nebo strom, který pochází z Mexika a je vysoký až několik metrů. V našich klimatických podmínkách se pěstuje jako léčivá pokojovka. Kůra rostliny se využívá k přípravě léčivého čaje Lapacho nebo k odstraňování bradavic a při léčbě aftů. Odrůda je vhodná k bonsajovému pěstování.
Gotu Kola neboli Pupečník asijský je známá léčivá rostlina, která se v našich podmínkách pěstuje jako pokojová plazivá rostlina. V léčitelství se používá k prodloužení života, posílení imunitního systému, uklidnění nervů nebo k povzbuzení činnosti mozku.
Angínovník čínský je pokojová dekorativní rostlina pocházející z tropických oblastí Asie. Vytváří zářivé žluté až oranžové tygrované květy, které se podobají květům kosatce. Využívá se v léčitelství, vyznačuje se protinádorovými účinky a pomáhá při léčbe angíny nebo nachlazení. Ve větších dávkách může být jedovatá.
Vlaštovičník větší je léčivá rostlina, která dosahuje výšky jednoho metru. Nať se používá k sušení. Pozor - ve větším množství je jedovatá! Kvete od května do října žlutými květy.
Oměj horský neboli oměj šalamounek je léčivá rostlina, která se využívá zejména do homeopatických přípravků. Celá rostlina obsahuje látku aconitin, je tedy vysoce jedovatá (zejména kořeny).
Maka peruánská je dvouletá odolná rostlina, vhodná pro pěstování jako pokojová rostlina. Její kořen se využívá k posílení kostí, svalů a k léčbě neplodnosti. Je velmi odolná vůči plísním.