Palma Carludovica rotundifolia pochází ze Střední Ameriky. V našich klimatických podmínkách se pěstuje jako pokojová rostlina. Dorůstá do výšky kolem 50 cm. Lze ji pěstovat na okenním parapetu, na terasách nebo v zimních zahradách.
Palma Asplundia pochází z Panamy. Za určitých podmínek ji lze pěstovat i v našich klimatických podmínkách. Vyžaduje vlhký vzduch, proto je potřeba rostlinu často rosit. Semena jsou opravdu velmi drobná.
Palma trpaslíčí patří mezi nejvíce mrazuvzdorné palmy. Tento druh pochází z jihovýchodní oblasti USA. Má listy, které jsou zbarvené do modrozelené až zelené barvy.
Palma ptychosperma je odrůda pocházející z Austrálie a Nové Guineje. Rostlina má štíhlý hladký kmen a až 2 m dlouhé listy. Květenství má asi 60 cm a je převislé, pozdějí vytváří drobné červené plody.
Palma královská je vysoká štíhlá palma s nádherným kmenem, pocházející z Austrálie. Odrůda v pokojových podmínkách dosahuje výšky až 2,5 m. Vydrží krátkodobý teplotní pokles až na -6 °C.
Palma lahvová je odrůda pocházející z Mauriciu. Název rostlina získala díky svému typickému lahvovitému kmeni. U nás se pěstuje zejména ve sklenících v botanických zahradách.
Palma Washingtona je mrazuvzdorná palma pocházející z Mexika a USA. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina, přenosná rostlina nebo také celoročně venku. Kvete drobnými růžovými květy a vytváří vejčité plody.
Palma Akai je štíhlá palma původem z Brazílie a Ekvádoru. Odrůda je nenáročná, rychlerostoucí a odolná vůči chorobám. Je známá díky svým plodům, které se vyznačují léčivými účinky, vysokým množstvím vlákniny a jedná se o přírodní antioxidant.
Královská kubánská palma je jedna z nejmajestátnějších palem pocházející z oblasti Střední Ameriky. Odrůda má široký kmen, tmavozelené listy a purpurové plody. Rostlina není mrazuvzdorná.
Palma Washingtonie vláknitá pochází z oblasti Kalifornie a Mexika. Vytváří vějířovité šedivé listy, která mají na svých koncích jemná vlákna. Rostlina není mrazuvzdorná.
Palma Braheova je atraktivní odrůda pocházející z Kalifornie, mrazuvzdorná až do -15 °C. Palma svým tvarem a velikostí připomíná čajovník a vytváří bohatou korunu až 2 m dlouhých listů.
Palma zkroucená je nádherná velká palma pocházející z afrického ostrova Madagaskaru. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina, kterou můžeme v létě přenést na venkovní stanoviště. Využívá se jako potravina a surovina k výrobě léčiv.
Palma konopná je nenáročná mrazuvzdorná palma, která pochází z Číny. U nás se pěstuje jako pokojovka nebo jako přenosná rostlina. Její kmen je pokryt vlákny, přípomínající konopí. Listy jsou lesklé, tmavě zelené a jsou široké až 1 m.
Dračinec obrovský neboli dračí strom pochází z Afriky a Asie. Má rozvětvený kmen s korunou plnou zelených listů. Při naříznutí z kmene vytéká pryskyřice červené barvy. Odrůda se pyšní atraktivním vzhledem a využívá se jako přirozená čistička vzduchu. Rostlina není mrazuvzdorná.
Palma Jelly je odrůda pocházející z Brazílie, Argentiny, Uruguaye nebo Paraguaye. U nás ji pěstujeme jako pokojovou rostlinu s výškou až 2 m. Má stříbřité listy a plodí jedlé plody se sladkou aromatickou chutí.
Palma stříbrná je oblíbená mrazuvzdorná palma pocházející z Pakistánu. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina. Odrůda velice rychle klíčí i roste. Rostlina má krátký stonek a dlouhé modrostříbrné listy.
Palma madagaskarská je odrůda středního vzrůstu, pocházející z afrického ostrova Madagaskar. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina. Kvete žlutozelenými květy a vytváří zelené až červené plody.
Palma Carpentaria je elegantní odrůda pocházející z deštných pralesů Austrálie. Odrůda má hladký kmen, kvete bílými květy a tvoří oválné drobné plody červené barvy. Šťáva těchto plodů může způsobovat podráždění kůže. Není mrazuvzdorná.
Palma Parajubaea pochází z Jižní Ameriky a má celoročně ráda nižší teploty a snese až -8 °C. Odrůda se vyznačuje velmi špatnou klíčivostí, v řádu až několika měsíců.
Palma vánoční je vysoká odrůda s elegantní korunou, velice odolná a nenáročná na pěstování. Během Vánoc plodí červené plody. Rostlina není mrazuvzdorná.